style1

HakkımızdaOruçoğlu Ailesi 1968 yılından bu yana ticaret ve sanayicilikle uğraşmaktadır. Çeşitli iş kollarında faaliyet göstermekte olan Oruçoğlu Holding şu anda bünyesinde toplam 1200'den fazla personel çalıştırmaktadır. Bu iş alanlarını birkaç ana başlık altında toplamak istersek; ayçiçek yağı imalatı, Otel işletmeciliği, Mermer sanayi, İnşaat, Maden, Et ve Gıda Ürünleri, Tersane,  Yumurta Tavukçuluğu, Damızlık tavukçuluk, hayvancılık, Enerji ve Seracılık alanlarında faaliyet göstermiş ve göstermeye devam etmektedir.

Oruçoğlu Seracılık Ticaret A.Ş. 2014 yılında Eskişehir de 21.254 m² alanda Jeotermal Enerji İle Isıtmalı olarak kurulumuna başlanmış ve 2016 yılında haziran ayında ilk hasatına  başlamıştır.  Seramızda Salkım domates yetiştiriciliği yapılmaktadır ve aylık 150- 200.000 ton, yıllık 1.200-1.500.000 ton ürün hasat edilmektedir. 

Artan dünya nüfusunun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen tarım teknolojilerinden birisi olan kontrollü bitki yetiştirme ortamında,Oruçoğlu Seracılık tesislerinde son teknolojiye dayalı bir otomasyon sistemi ile profesyonel İspanyol ve yerli danışman,mühendis ve teknik elamanlarımız ile uygulanmaktadır. Tesisimizde, doğal, sağlıklı ve hijyenik domatesler, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda müşterilerimize sunulmaktadır.

Tıpkı eskiden olduğu gibi mis kokulu domatesler elde etmek için Oruçoğlu Seracılık ilaç ve hormon kullanmadan, bombus arılarıyla yüksek aromalı ve sağlıklı domatesler yetiştirmektedir. Bombus Arısı kullanılan seralarda domatesler lezzetli ve kaliteli olmaktadır.

Oruçoğlu Seracılık İyi Tarım Uygulama Yönetimini ve Globalgap prosedürlerini uygulamaktadır. Böylece insan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediği; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediği; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği yapılan kontroller,analizlerle belgelendirilerek tescil edilmekte ve garanti altına alınmış olmaktadır.Domateslerin sevkiyatı frigofrik araçlar ile 20 lik konteynerlerle yaklaşık bir hafta içerisinde gerçekleşir. 1 konteyner 33 Euro palet alır. Her palet 116-117 kutudan oluşur. Her kutu 5 kilogram civarı domatesden oluşur. Kutuların ebatları 30*40*14 cm şeklindedir. Bir konteyner 3860 kutudan oluşur. Tek araçla yaklaşık olarak 19.300 kg civarı ürün sevk edilmektedir.

Son Yazılar